Asztalitenisz-vb – Négy kínai az elődöntőben női egyesben

A japán Kato Miju a kínai Liu Si-ven ellen játszik a negyeddöntőben
A japán Kato Miju a kínai Liu Si-ven ellen játszik a negyeddöntőben - © Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd
Budapest – Nem történt meglepetés, az első négy kiemelt játékos, négy kínai jutott be az elődöntőbe női egyesben a budapesti asztalitenisz-világbajnokságon.

A csütörtök délutáni negyeddöntők során a kétszeres címvédő, világelső Ting Ning öt játszmában verte a japán Hirano Miut, s a folytatásban a 2013-ban és 2015-ben ezüstérmes Liu Si-vennel találkozik.
A női egyes fináléjában 1995 óta csak kínai asztaliteniszezők szerepelnek.

Időközben az is kiderült, hogy a német Timo Boll a betegsége miatt a férfi páros negyeddöntőjétől is visszalépett – belázasodott, s korábban nem állt ki egyesben a nyolcaddöntőre sem -, így a portugál Tiago Apolonia, Joao Monteiro duó játék nélkül jutott az elődöntőbe, azaz már biztosan érmet szerez. A selejtezőből indult kettős a legjobb 16 között az Ecseki Nándor, Szudi Ádám párost verte.

Apoloniáék mindenképpen európai ellenféllel találkoznak majd az elődöntőben, azaz lesz európai a fináléban is, erre legutóbb 2005-ben volt példa, akkor Boll és Christian Süss duója lett ezüstérmes.

Eredmények:

női egyes, negyeddöntő:

Ting Ning (kínai, 1.)-Hirano Miu (japán, 8.) 4-1 (8, -7, 2, 7, 9)
Csen Meng (kínai, 2.)-Tu Hoj-kem (hongkongi, 11.) 4-2 (-9, 7, 7, -8, 10, 4)
Vang Man-jü (kínai, 3.) -Szun Jing-sa (kínai, 24.) 4-2 (9, -10, 19, 6, -9, 8)
Liu Si-ven (kínai, 4.)-Kato Miju (japán, 18.) 4-1 (9, -8, 4, 6, 5)

A pénteki elődöntőben:
Ting Ning – Liu Si-ven
Csen Meng – Vang Man-jü

férfi páros, negyeddöntő:

Tiago Apolonia, Joao Monteiro (portugál)-Timo Boll, Patrick Franziska (német, 11.) – játék nélkül, a németek Boll betegsége miatt visszaléptek

később:

férfi páros, negyeddöntő, 18.00:
Ho Kvan-kit, Vong Csun-ting (hongkongi, 2.) – Liang Csing-kun, Lin Kao-jüan (kínai, 8.)
Dzseung Jung Sik, Li Szang Szu (dél-koreai, 3.) – Ma Lung, Vang Csu-csin (kínai, 18.)
Mattias Falck, Kristian Karlsson (svéd, 4.) – Ovidiu Ionescu, Alvaro Robles (román, spanyol, 7.)

női páros, negyeddöntő, 19.00:
Hajata Hina, Ito Mima (japán, 1.)-Csa Hjo Szim, Kim Nam He (észak-koreai, 16.)
Szung Jing-sa, Vang Man-jü (kínai, 2.) – Kin Dzsin Hjang, Kim Szing I (észak-koreai)
Hasimoto Honoka, Szato Hitomi (japán, 3.) – Cseng Hszien-cu, Liu Hszing-jin (tajvani, 12.)
Csen Meng, Csu Jü-ling (kínai, 4.) – Tu Hoj-kem, Li Ho-csing (hongkongi, 5.)

vegyes páros, elődöntő, 20.00:
Josimura Maharu, Isikava Kaszumi (japán, 2.)-Patrick Franziska, Petrissa Solja (német, 12.)
Hszü Hszin, Liu Si-ven (kínai, 3.) – Fan Csen-tung, Ting Ning (kínai)

-MTI-



Csongrád.
SZUPERINFO.HU