Mint Jung László, az Egererdő Zrt. igazgatója elmondta, az akció határokon túlmutató, hisz közösen hirdették meg a pályázatot egy szlovák, jelesül a rimaszombati erdészettel. A gyerekek feladata az volt, hogy meséket költsenek, melyek az erdőhöz, az erdők világához kapcsolódnak. Mint megtudtuk, a vártnál lényegesen több, s igen magas színvonalú pályamű született, melyek valóban bepillantást engednek a vadon rejtett zugaiba, nem hagyják szem elől téveszteni a környezetvédelmet sem, természetesen a mese eszközeivel. A mesékből pedig kiderült, hogy valóban élnek tündérek az erdőben – fogalmazott Jung László.
Mint értékelésében elmondta, a gyermekek rátapintottak meséikben azokra a kérdésekere, problémákra, melyek az erdészeti szakembereket is foglalkoztatják. Például a holt fa – élő fa akadémiai kérdés az erdészetben. De megjelentek a mesékben a vizek, a kiránduláasok és még megannyi téma, melyet az erdők a hegyek nyújtani tudnak. S talán a legfontosabb kérdés is górcső alá került. Mégpedig az, hogy ha az erdőből kiveszünk valamit, azt viszonoznunk is kell az erdő számára – hívta fel a figyelmet a gyermekmesék alapján is Jung László.
Azt, hogy két ország gyermekei együtt versengenek, s együtt szeretnének tenni erdeinkért, mi sem bizonyította jobban, mint hogy Nemes Nagy Ágnes Fák című versét Vislóczki Bianka magyarul és szlovákul is elszavalta.
Az öt csapat, akik a magyarországi 4 nap az erdésszel kiránduláson részt vehetnek:
Az erdő fürkészei – Tamási Áron Általános Iskola, Pétervására
Erdőjárók – Bükkaljai Általános Iskola, Bogács
Eger Csillagai – Balassi Bálint Általános Iskola és Előkészítő Szakiskola, Eger
Mátrai betyárok – Felső-Mátrai Zakupszky László Általános Iskola, Mátraszentimre
Bátonyi bocsok – BKÁIAMIPSZ Barták Béla Általános Iskola Tagiskola, Bátonyterenye (közönségdíjazott)
A második fordulóba jutott csapatok: Az erdő fürkészei (Pétervására), Erdőjárók (Bogács), Eger Csillagai (Eger – Balassi), Mátrai betyárok (Mátraszentimre), Bátonyi bocsok (Bátonyterenye), Csodaszarvasok (Felsőtárkány), Mátrai koboldok (Parád), Mókusok (Eger – Balassi), Apróka-pókok (Nagyréde), Megmentők serege (Eger – Balassi), Sólymok (Felsőtárkány), Erdei manók (Eger – Balassi), Tekergők (Szilvásvárad), Erdei tudósok (Felsőtárkány), Kaba (Eger – Móra), Makkfalvi tekergők (Eger – Balassi), Erdőkerülők (Hort), Életmentők (Gyöngyös – Felsővárosi), Nyolc pici törpe (Markaz), Ravasz rókák (Felsőtárkány), Az erdő barátai (Eger – Balassi), Bambi (Eger – Eszterházy), Zöld (Eger – Eszterházy), Páfrány palánták (Bátonyterenye), Nyolcszor ész (Eger – Eszterházy)
Erdőgazda társasjátékot kaptak: Erdei manók (Eger – Eszterházy), Szuper 8 (Cered), Erdővédők (Eger – Eszterházy)
Tekintse meg képgalériánkat: