Györöki tűzoltófutam

A IX. Országos Kismotorfecskendő-szerelő Bajnokság idei hetedik futamának házigazdája volt a minap Balatongyörök.

Népes mezőnyt tettek ki a nevezők, a rendezvény országhatárokat illetően nemzetközi volt, a szlovákiai Szilas településről érkeztek magyar csapatok. A program izgalmas és látványos volt. A helyi Hamutiprók Önkéntes Tűzoltó Egyesület immáron hagyományosan adott otthont a találkozónak. Nemes István szervező elmondta, hogy a tűzoltó szakma legnagyobb és legösszetettebb sportversenyéről van szó, amit hivatásos, létesítményi, önkéntes csapatok részvételével rendeznek meg 8 helyszínen. Balatongyörök a hetedik volt ebben a sorban, összesen 38 csapat képviseletében mintegy 400 versenyző vett részt.
– A kismotorfecskendő kezelőszemélyzete 7 fő, a feladat időre 100 méter tömlőhúzás után 10 liter vizet juttatni a célhelyre – mondta a versenyről Nemes István. – Gépeket tekintve külön van modern és retro kategória.
Az egész napos rendezvényen összesen 68 futam zajlott le, a programot tűzoltóbál követte. A bajnokság záró rendezvényét Soltvadkerten tartják szeptember közepén.