Frissítve:

Lábtollas érmek Zánkáról

Lábtollas érmek Zánkáról
A zánkai Új Nemzedék Központ sportcsarnoka adott otthont május 9-10-én, a Lábtoll-labda Diákolimpia III.-IV. Korcsoportú Országos Döntőjének, amin 12 iskola, 109 versenyzője vett részt.

hiba beküldése

A tornán a szepetneki Királyi Pál ÁMK versenyzői 1 ezüst és 3 bronzérmet, míg a nagykanizsai Dr. Mező Ferenc Gimnázium diákja 1 bronzérmet szerzett.

 

Míg a megyei diákolimpián, szinte taroltak a szepetneki játékosok, addig ez a lendület és tudás az országos döntőn ezüst és bronzérmeket jelentett számukra. A legjobb zalai szereplő a szepetnekiek IV. korcsoportú fiú csapata lett (Fülöp Krisztián, Horváth Gergő, Marton Richárd, Pati Milán, Szomi Alexandra), akik második helyen végeztek mezőnyükben. A legeredményesebb zalai játékos a fiúknál Fülöp Krisztián, a lányoknál Kocsis Nikolett lett. A Dr. Mező Ferenc Gimnázium játékosa Balogh Eszter szintén bronzérmes lett a IV. korcsoportú leányoknál.

 

A következő versenyre május 25-én, kerül sor a 20 éves a magyar lábtoll-labdázás emlékére. A lábtollas klubok szerte az országban 20 órás folyamatos játékkal ünnepelik két évtizedes fennállásuk évfordulóját. Ezt követi június 15-én, a 14. Páros OB és VB válogató egyéni ranglista verseny.

Éremtáblázat 

Oktatási intézmény 1. hely 2. hely 3. hely
Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász 6 3 4
Szent Miklós Katolikus Általános Iskola Pusztaszer 1 4 2
Földváry Károly Általános Iskola Tápióbicske 1 2
Királyi Pál ÁMK

Szepetnek

1 3
Dr. Mező Ferenc – Thúry György Gimnázium és Szakképző Iskola Nagykanizsa 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eredmények

III. korcsoport

Fiú csapat (12)

4. Cziczeli Kornél, Gáspár György, Horváth Milán, Orsós Dávid, Vlasics Bálint – Királyi Pál ÁMK Szepetnek

6. Hetesi Dániel, Müller Péter, Pongrácz Milán, Resperger Mihály – Kőrösi Csoma Sándor – Péterfy Sándor Általános Iskola Nagykanizsa

7. Pál Flórián, Tolnai Mihály, Tolnai Gergely – Rozgonyi úti Általános Iskola Nagykanizsa

8. Gyalog Csenge, Koszorús Sámuel, Merics Ferenc – Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj

10. Kovács Marcell, Rátfai Levente, Salamon Soma, Tukszár Zsófia – Batthyány Lajos Gimnázium Nagykanizsa

11. Buda Levente, Büki Bálint, Tordai Norbert – Királyi Pál ÁMK Szepetnek

Fiú egyéni (46)

3. Fülöp Krisztián – Királyi Pál ÁMK Szepetnek

6. Tolnai Gergely – Rozgonyi úti Általános Iskola Nagykanizsa

9. Horváth Milán – Királyi Pál ÁMK Szepetnek

13. Tolnai Mihály – Rozgonyi úti Általános Iskola Nagykanizsa

15. Vlasics Bálint – Királyi Pál ÁMK Szepetnek

Leány csapat (8)

3. Hohl Zsófia, Kocsis Nikolett, Müller Petra – Királyi Pál ÁMK Szepetnek

4. Bakos Dominika, Horváth Dorina, Tóth Benigna – Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj

5. Balogh Borbála, Kanász Zsófia, Majtán Vivien, Tordai Viktória – Királyi Pál ÁMK Szepetnek

6. Marton Alexandra, Szakács Kitti, Tóth Amanda – Királyi Pál ÁMK Szepetnek

Leány egyéni (32)

3. Kocsis Nikolett – Királyi Pál ÁMK Szepetnek

5. Tukszár Zsófia – Batthyány Lajos Gimnázium Nagykanizsa

7. Müller Petra – Királyi Pál ÁMK Szepetnek

9. Bakos Dominika – Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj

11. Gyalog Csenge – Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj

13. Hohl Zsófia – Királyi Pál ÁMK Szepetnek

14. Tóth Benigna – Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj

16. Horváth Dorina – Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj

IV. korcsoport

Fiú csapat (5)

2. Fülöp Krisztián, Horváth Gergő, Marton Richárd, Pati Milán, Szomi Alexandra – Királyi Pál ÁMK Szepetnek

4. Kovács Bence, Pálfi Dániel, Szeles Ádám, Zsiga András – Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj

Fiú egyéni (18)

6. Bencsik Martin – Nagykanizsai Műszaki Szakképző Iskola és Kollégium Cserháti Tagintézmény

7. Horváth Gergő – Királyi Pál ÁMK Szepetnek

9. Pati Milán – Királyi Pál ÁMK Szepetnek

10. Szeles Ádám – Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj

11. Pálfi Dániel – Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj

13. Zsiga András – Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj

14. Marton Richárd – Királyi Pál ÁMK Szepetnek

16. Kovács Bence – Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj

Leány egyéni (14)

3. Balogh Eszter – Dr. Mező Ferenc – Thúry György Gimnázium és Szakképző Iskola Nagykanizsa

12. Szomi Alexandra – Királyi Pál ÁMK Szepetnek

 



További hírek a Nagykanizsa kategóriából
A Kunics testvérek nagy napja
Kunics Réka és Bence összesen 4 bajnoki címet szerzett a lábtoll-labda IFI Ob-n. Október 25-én, a hagyományoknak [...] tovább »
Moziműsor 2014.10.16-10.22.
VISSZA A KEZDŐOLDALRA tovább »
MEMO gyermekcipők
VISSZA A KEZDŐOLDALRA tovább »
EXIM képviselet nyílt Nagykanizsán
A mai napon megnyílt a Külgazdasági és Külügyminisztérium által felügyelt EXIM nyugat--dunántúli [...] tovább »
Még több kategóriábol »

Sporthírek
Videó: Lebontották a DVTK Stadion klubházát
Miskolc - Hétfőn a Diósgyőri Stadion legendás klubházának estek nekik a markolók és az 1939-ben épült [...] tovább »
Nem volt gyenge pontjuk a DEAC-os lányoknak
Debrecen - Sorsdöntő mérkőzésen nyert a DEAC női futsalcsapata. Az egyetem kézilabda együttese döntetlennel [...] tovább »
Vasas vs. DVTK – A listavezető angyalföldiek könnyed győzelme Kispesten
Miskolc - Csak idő kérdése volt, hogy mikor bukja el a Vasas elleni bajnokit a Diósgyőr. tovább »
Hosszú Katinka és Michael Phelps az év úszói
Windsor (Kanada)/Budapest - Hosszú Katinka egymás után harmadszor, Michael Phelps 2012 után másodszor lett az év [...] tovább »
Élő tv-sportközvetítések – Hétfő, kedd
Budapest - A hétfői és keddi élő sportközvetítések a hazai televíziókban: tovább »
Férfi röplabda NB I – A Kazincbarcika is öt játszmában győzött
Kazincbarcika - A Dunaferr után a Kazincbarcika is öt szettben győzött a férfi röplabda-bajnokság [...] tovább »
Még több kategóriábol »

Login2


Autentificati-va sau adaugati un comentariu pe TION.ro

Autentificati-va pe TION.ro:




Elfelejtetted a jelszavad?

Comentati pe TION.ro:

Completati numele si e-mailul dvs. in casutele de mai sus pentru a putea comenta ca utilizator neinregistrat.

Új felhasználó regisztrálása