Ma itthon, a Bitskeyben folytatódik a pólós párharc a bajnoki címért

© Biros Péter vezérelte győzelemre az egri csapatot a tiszaligeti Vízilabda Arénában Szolnokon. MTI Fotó: Bugány János
Pénteken, a vízilabda bajnoki döntő első meccsén Szolnokon játszott a ZF-Eger OB I-es gárdája, s remek mérkőzésen, látványos gólokkal gyűrte maga alá a szintén bajnoki címre aspiráló Szolnoki Dózsa csapatát. Az egyik csapat három győzelméig tartó finálé második találkozójára ma fél nyolckor kerül sor Egerben, a Bitskey Aladár uszodában. Ott a helye minden szurkolónak, hogy biztatásával újabb bajnoki cím felé segítse az egri csapatot.

zfeger_logoAz alapszakaszgyőztes szolnoki csapat élni akart pályaelőnyével, s “nekiesett” az ob I legutóbbi idényében aranyérmes vendégcsapatnak. Ezzel együtt az egriek szereztek vezetést a világbajnok Bátori Bence lövése nyomán (0-1). Az egyenlítés sem váratott sokáig magára, majd a gólkirályjelölt szerb Stefan Mitrovic újabb találata nyomán már a hazaiaknál volt az előny. Ám még az első szünet előtt betalált az Eger is (2-2).

A második nyolc percben sem nőtt egy gólnál nagyobbra a különbség, mindkét – egy másik szerb légiós, Milan Aleksic révén megszületett – hazai találatra érkezett egri válasz. Előbb Bátori (3-3), majd a háromszoros olimpiai bajnok Biros Péter egyenlített távoli bombával (4-4).

A második félidő felvezetéseként itt is, ott is esett gól (5-5), majd hosszú idő után megint a vendégek vezettek: a hevesiek világbajnokai közül Gór-Nagy Miklós volt jókor jó helyen (5-6). Megtorpant a Szolnok, hibát hibára halmozott, de az Eger sem tudott élni a lehetőségeivel. Négy másodperccel az utolsó szünet előtt megtört a jég: a triplázó Mitrovic kapáslövése célba ért (6-6).

A befejező negyedben Kovács Gábor előbb egy vitatható – mintha teljes terjedelmével nem jutott volna túl a labda a gólvonalon -, majd egy vitathatatlan gólt szerzett, 8-6-ra elhúzott az Eger. Aleksic büntetőből szépített, de kisvártatva Biros a jobb felső sarokba pattintott (7-9). A jobban összpontosító Eger innen már nem engedte ki kezéből a meccset, sőt csattanó gyanánt még a vb-aranyérmes center, Hárai Balázs csavart a szolnoki kapuba, Aleksic szépítő gólja már mit sem ért (8-10).