Frissítve:

Orosházi sikerek a Diákolimpián

Orosházi sikerek a Diákolimpián
A korábbi évek januári időpontjától eltérően az idén decemberben rendezték meg a megyei úszó diákolimpiai döntőt Békéscsabán, az Árpád fürdőben. Az I-II. korcsoportban és a III-VI: korcsoport versenyzői -„A”- kategóriájában hirdettek bajnokokat.

hiba beküldése

A megyei versenyt megelőzte a szeptemberben megrendezésre kerülő városi-körzeti úszó diákolimpia, melynek Orosháza-Gyopárosfürdő 50 m-es uszodája adott otthont. A megyei versenyen városunkat, 6 intézményből képviselték a körzeti döntőből továbbjutott fiatalok.

Megyei diákolimpiai bajnok lett, ezzel továbbjutott a március 3-án megrendezésre kerülő országos diákolimpiai döntőre az I. korcsoportban a

2004- és fiatalabb korosztályban 50 m gyorsúszásban Kiss Katalin (Eötvös József Katolikus Általános Iskola és Óvoda),

a II. korcsoportban, a 2002-2003-as korosztályban szintén 50 m gyorsúszásban Drahota Adrienn (TMKIT Czina Tagintézmény),

az 50 m hátúszásban Márki Zalán (TMKIT Kardoskúti Tagintézmény),

a 4*50 m gyorsváltóban a TMKIT váltója bizonyult a legjobbnak. Tagjai: Szabó Ivett, Drahota Adrienn, Fetser Anna, Komjáti Nelli

a IV. korcsoportban 100 m pillangóúszásban, Somogyi Bianka (Székács József Evangélikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium)

A megyei diákolimpiai bajnokok a 19 megye-, illetve 3 budapesti körzet legjobbjaival mérhetik össze felkészültségüket.

 

Eredmények részletesen:

 

50m fiú gyorsúszás   I. korcsoport

9. Stoeng Björn       Orosházi Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola

20. Rácz László       Székács József Evangélikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium 1:03,4

 

50m fiú gyorsúszás   II. korcsoport

7. Márki Zalán                                                           TMKIT Kardoskúti Tagintézmény                35,3

10. Krámli Kristóf                                         TMKIT Vörösmarty Tagintézmény               36,1

18. Csizmadia Ádám                                     TMKIT Vörösmarty Tagintézmény               40,7

22. Kiss Milán                                               TMKIT Vörösmarty Tagintézmény               43,0

 

50m leány gyorsúszás                           I. korcsoport

1. Kiss Katalin                                        Eötvös József Katolikus Általános Iskola és Óvoda 39,1

5. Fetser Rebeka                                     TMKIT Vörösmarty Tagintézmény                     41,9

11. Csizmadia Nóra                                TMKIT Vörösmarty Tagintézmény                      46,4

16. Majsai Anna                  Orosházi Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola   47,8

16. Őze Boglárka                                    TMKIT Vörösmarty Tagintézmény                     47,8

20. Püspöki Lea                                      TMKIT Vörösmarty Tagintézmén                        51,0

23. Pásztor Szonja                                  TMKIT Vörösmarty Tagintézmény                     52,0

 

50 m leány gyorsúszás          II. korcsoport

1. Drahota Adrienn                            TMKIT Czina Tagintézmény                                     33,1

3. Szabó Ivett                                     TMKIT Vörösmarty Tagintézmény                           33,6

7. Ökrös Noémi          Orosházi Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola            37,3

16. Kovács Zita          Székács József Evangélikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnáziu 41,1

22. Fetser Anna                                 TMKIT Vörösmarty Tagintézmény                           45,3

23. Benkő Barbara                             TMKIT Vörösmarty Tagintézmény                           45,7

 

50m fiú hátúszás                                   I. korcsoport

2. Stoeng Björn      Orosházi Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola                46,9

 

50m fiú hátúszás                                   II. korcsoport

1. Márki Zalán                                        TMKIT Kardoskúti Tagintézmény                       37,1

12. Krámli Kristóf                                  TMKIT Vörösmarty Tagintézmény                     46,1 

22. Irimiás Márk                                      TMKIT Vörösmarty Tagintézmény                      54,2

 

50m leány hátúszás                               I. korcsoport

3. Csizmadia Nóra                 TMKIT Vörösmarty Tagintézmény                                      51,4

11.Majsai Anna   Orosházi Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola                   56,8

 

50 m leány hátúszás                              II. korcsoport

2. Drahota Adrienn                                 TMKIT Czina Tagintézmény                                38,2

4. Kovács Zita                        Székács József Evangélikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium   41,9

10. Komjáti Nelli                                           TMKIT Vörösmarty Tagintézmény               44,9

 

50m fiú mellúszás                                  I. korcsoport

15. Rácz László       Székács József Evangélikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium 1:04,8

18. Árus Balázs       Székács József Evangélikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium 1:05,6

21. Torda György    Székács József Evangélikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium  1:10,2

 

50m fiú mellúszás                                  II. korcsoport

5. Csizmadia Ádám                                       TMKIT Vörösmarty Tagintézmény               47,9

9. Irimiás Márk                                              TMKIT Vörösmarty Tagintézmény               52,2

11. Kiss Milán                                               TMKIT Vörösmarty Tagintézmény               52,3

 

50m leány mellúszás             I. korcsoport

6. Kiss Katalin                                   Eötvös József Katolikus Általános Iskola és Óvoda            53,4

7. Pásztor Szonja                                           TMKIT Vörösmarty Tagintézmény               53,6

11. Fetser Rebeka                                          TMKIT Vörösmarty Tagintézmény               56,5

14. Püspöki Lea                                             TMKIT Vörösmarty Tagintézmény               1:02,7

18. Őze Boglárka                                           TMKIT Vörösmarty Tagintézmény               1:07,8

 

50m leány mellúszás             II. korcsoport

4. Komjáti Nelli                                             TMKIT Vörösmarty Tagintézmény               44,4

6. Szabó Ivett                                                TMKIT Vörösmarty Tagintézmény               45,0

9. Ökrös Noémi          Orosházi Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola            47,9

22. Fetser Anna                                             TMKIT Vörösmarty Tagintézmény               56,3

24. Benkő Barbara                                         TMKIT Vörösmarty Tagintézmény               56,9

 

4x50m fiú gyorsváltó II. kcs.

2. TMKIT Orosháza

/Krámli Kristóf, Csizmadia Ádám, Kiss Milán, Márki Zalán/                                  2:40,7

 

4x50m leány gyorsváltó II.kcs

1. TMKIT Orosháza                                                                                                             2:32,0

(Szabó Ivett, Drahota Adrienn, Fetser Anna, Komjáti Nelli)

 

100 m leány pillangóúszás

III.kcs.

2. Kiss Annamária      Eötvös József Katolikus Általános Iskola és Óvoda                                    1:15,5

IV. kcs.

1. Somogyi Bianka     Székács József Evangélikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium 1:20,2

 

100m leány hátúszás

III.kcs.

3. Benkő Zsófi           Orosházi Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola            1:26,6

7. Bartos Lilla                                    TMKIT Vörösmarty Tagintézmény               1:38,7

 

100m fiú mellúszás 

III.kcs.

8. Árus Bence Székács József Evangélikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium          2:00,3

 

100 m leány mellúszás 

III.kcs.

7. Bartos Lilla                                    TMKIT Vörösmarty Tagintézmény               1:48,5

V-VI.kcs.

3. Madarász Gréta                             TMKT Székhelyintézmény                                       1:37,7

 

100m fiú gyorsúszás

III.kcs.

22. Árus Bence    Székács József Evangélikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium    1:53,9

 

100m leány gyorsúszás

III.kcs.

2. Kis Annamária       Eötvös József Katolikus Általános Iskola és Óvoda.                       1:08,0

3. Benkő Zsófi           Orosházi Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola 1:09,3

IV.kcs.

4. Somogyi Bianka     Székács József Evangélikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium 1:11,7

V-VI.kcs.

6. Madarász Gréta                              TMKT Székhelyintézmény                                       1:19,2

 



További hírek a Orosháza kategóriából
Orosházi úszó a legjobbak között
Antal András, az Orosháza Úszó Egyesület fiatal tehetsége remekül helyt állt a II. Cápa Országos Úszó [...] tovább »
Könyvbemutató, mesemondók találkozója, könyvkiárusítás a könyvhéten Orosházán
A Justh Zsigmond Városi Könyvtár szeretettel vár  mindenkit  A lusta dög  című könyvet bemutató [...] tovább »
Atlétika eredmények a diákolimpián
Az Orosházi Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola sportolói eredményesen szerepeltek az Atlétika [...] tovább »
Szarvasi úszó eredmények: 5 arany-, 8 ezüst-, 4 bronzérem
12 egyesület 212 indulója 717-szer rajtolt el a hétvégi szarvasi úszóversenyen. A VII. Szuse Kupa a [...] tovább »
3 arany-, 5 ezüst-, 7 bronzérem Algyőről az úszóknak
  15 éremmel tértek haza az orosházi úszókközelmúltban rendezték meg Algyőn, a Tavaszköszöntő [...] tovább »
Eredményesen angolul az Előd utcai iskolában
Az Orosházi Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola 7. osztályos tanulója, Alzubi Fatima kitűnő [...] tovább »
Még több kategóriábol »

Sporthírek
Bragmayer és Lehmann kapta Tiszaújvárosban
Tiszaújváros - A tiszaújvárosi Lehmann Csongor egymás után kétszer kapta meg az IMG elismerést. tovább »
Fotók: Kunkli segített Koncznak Miskolcon
Miskolc - Az ismert magyar thai-box sportoló, Kunkli Tivadar egy délután erejéig szárnyai alá vette a HELL Racing [...] tovább »
Női kézilabda EHF Kupa – Elherdálta tízgólos előnyét, búcsúzott az Érd
Budapest, Párizs - Az Érd búcsúzott a női kézilabda EHF Kupa selejtezőjének harmadik fordulójában. tovább »
Asztalitenisz csapat Eb – A férfiak nem is kaphattak volna nehezebb sorsolást
Budapest, Stockholm - A magyar férfi asztalitenisz-válogatottnak rendkívül nehéz, a nőinek viszont legyőzhető [...] tovább »
Komoly lépést tett a Balmaz a cél felé
Balmazújváros - A balmazújvárosiak a második félidei produkciójuknak hála tudták két vállra fektetni a Haladást. tovább »
Újabb kellemes meglepetést okozott a DEAC
Debrecen - A soproniak sem tudták megtalálni a debreceni csapat játékának az ellenszerét. tovább »
Még több kategóriábol »

Login2


Autentificati-va sau adaugati un comentariu pe TION.ro

Autentificati-va pe TION.ro:




Elfelejtetted a jelszavad?

Comentati pe TION.ro:

Completati numele si e-mailul dvs. in casutele de mai sus pentru a putea comenta ca utilizator neinregistrat.

Új felhasználó regisztrálása